Griotte Jenčík 0,5 l alkohol: 21%

Griotte od Jenčíků, s láskou připravená a chuťově velmi vyvážená, vás potěší v létě i v zimě. Na podzim roku 2023 vybojovala v kategorii Višňové likéry v soutěži Pálenka roku parádní druhé místo a tedy stříbrnou medaili. V prosinci téhož roku získala stříbro také v soutěži Czech National Spirit Competition v kategorii Likéry z červeného ovoce... v této kategorii byla zlatá naše Malina :-).

Skladem
245 Kč
Kategorie: Likéry

Lahodný likér inspirovaný sladkou Francií: nejen dostatek šťávy ze zralých višní dává naší Griotte Jenčík chuť, vůni i barvu, která přináší pohodu prázdninových dní. Není to ale jen sladká šťávička – přídavek třtinového destilátu a 21% alkoholu z ní dělá chuťově vyvážený likér.

Chuťové tóny

Svěží chuť zralých višní prostupuje celým likérem a jejich kyselost spolu s cukrem a kombinací velejemného melasového lihu a třtinového destilátu dokonale ladí.

Podávání

Nejlépe si ji vychutnáte samotnou, kdy vynikne její líbezná vůně i chuť. Vynikající je i se sušším tonikem nebo šťávou z citrusů. V zimě naši Griotte Jenčík doporučujeme horkou, upravenou na způsob grogu a v létě si ji zase užijete i jako přeliv zmrzlinových pohárů.

Složení: voda, cukr, velejemný líh, koncentrovaná višňová šťáva, třtinový destilát, přírodní směs Griotte Jenčík, višňové aroma, kyselina citronová

Zpět do obchodu